Práškové lakování 

Společnost  Karsell s.r.o. se v roce 2005 stala majitelem práškové lakovny v Horní Břize, kde navázala na tradici lakování od roku 1993, což znamená, že už bezmála dvacet  let provádime úpravu povrchu a jsme od začatku rozvoje toho odvětvi v České Republice. Zaroveň jsme rozšířili svoji činnost na kovovýrobu, kde dodáváme pro několik renomovaných společností hotové výrobky včetně nalakování.

 

  • Rychlá změna odstínu barvy (méně než 20 minut)
  • Nanášení prášku je prováděno v práškové kabině elektrostatickými nebo kinetickými (tribo) pistolemi. Pro malé série je lakovna vybavena ruční stříkací stěnou.
  • Vytvrzování práškové barvy je prováděno v peci s regulovanou teplotou a rychlostí průjezdu lakovaných dílů
  • Monitoring celého procesu lakování

 

Práškové lakování je nanášení  povlaku, který se aplikuje jako volně tekoucí, suchý prášek.Hlavní rozdíl mezi konvenčním nástřikem  a práškovým  lakováním je to, že práškový lak nevyžaduje rozpouštědla a je odolnější .

Povlak se obvykle nanáší  elektrostaticky a pak vytvrzuje za tepla na cca 190C Práškové lakování se používá hlavně k nátěrům kovů a hliníku. Novější technologie umožňují další materiály, jako například MDF (středně hustá dřevovláknitá deska).